Kontakta oss

Filed under: — Mejeriet @ 00:35
Producent konserter
Jakob Svensson
+46 46 13 13 47
jakob@kulturmejeriet.se
Programansvarig & uthyrningar
Martin Blomberg
+46 46 13 13 47
martin@kulturmejeriet.se
Biträdande verksamhetsledare
Amanda Mogensen
+46 46 13 13 47
amanda.mogensen@kulturmejeriet.se
Verksamhetsledare
Fredrik Jönsson
+46 46 13 13 47
fredrik@kulturmejeriet.se
Producent (tjänstledig)
Jens Almqvist
+46 46 13 13 47
jens.almqvist@kulturmejeriet.se
Doc Lounge Lund
Elin Hörberg
lund@doclounge.se
Plektrum & Klubb Riff
Pål Eriksson
plektrum@kulturmejeriet.se
Månteatern
Anders Widell
+46 46 18 98 99
adm@manteatern.se
www.manteatern.se
Biografen Södran, Folkets Bio
Nilla Dahl
+46 46 14 38 13
nilla@kulturmejeriet.se
www.kino.nu
Red Hot Club (Heptown)
Håkan Larsson
+46 46 211 14 49
info@heptown.com
www.heptown.com
Musikundervisning
Paul Hinz
musikundervisning@kulturmejeriet.se
Replokaler
 Amanda Mogensen
replokal@kulturmejeriet.se
Skolbio
Jonna Persson (vik)
+46 46 35 67 11
skolbio@kino.nu
IT-ansvarig
Jens Ljungkvist
webmaster@kulturmejeriet.se

Här hittar du information om det bästa sättet att kontakta oss. Det finns kontaktuppgifter direkt till vår personal och ett kontaktformulär för specifika. Titta gärna igenom våra ”Vanliga frågor” här nedan och se om du hittar ett svar där.

Vanliga frågor

Jag vill boka bord på ett av era arrangemang, hur gör jag?
Här kan du boka bord till våra arrangemang. Vi har bordsbokning till arrangemang där mat är i fokus, som exempelvis vår brunch men också våra sommararrangemang. Om du vill köpa en biljett till något ur vårt program hittar du information om det här. För specifika frågor om mat och dryck kan du kontakta vår barchef Jessica.

Jag vill göra ett arrangemang i samarbete med Mejeriet, vem ska jag kontakta?
Mejeriet är alltid intresserade av spännande samarbeten. Om du har en idé ska du inte tveka att kontakta vår kollega Martin med en beskrivning av vad du vill göra och hur vi kan hjälpa dig. Gärna via email!

Jag vill hyra Mejeriet?
Mejeriet går att hyra för såväl privata fester som offentliga arrangemang. Vi har en fin restaurang och god vana av att producera evenemang i våra egna lokaler som lämpar sig för evenemang från 50 personer och uppåt. Kontakta vår kollega Martin med en beskrivning av vad du vill göra och hur vi kan hjälpa dig. Gärna via email!

Jag har glömt eller tappat något på Mejeriet, hur får jag tillbaka det?
Fyll i formuläret nedan och märk mailet ”Hittegods”. Skriv vad du saknar, gärna med en beskrivning, samt på vilket datum/evenemang du tappade bort. Mejeriet sparar hittegods i fyra veckor.

Var vänder jag mig om jag vill repa eller lära mig att spela ett instrument på Mejeriet?
Mejeriet driver en mycket populär musikskola. Här finns mer information om den samt hur du gör för att anmäla dig. Om du har ett band som behöver en replokal har du kommit rätt. Läs mer och kontakta oss här.

Hur får man en spelning på Mejeriet?
Vi ber er skicka en länk (inte fil) via mail till vår bandbokare, Jakob.Vi lyssnar på all musik som kommer in till oss men har bara möjlighet att ge respons om vi har ett förslag att ge er.

Jag har läst på en annan sida att en artist jag gillar ska spela hos er, men det står inget om det i ert program?
Ibland kan information hamna i otakt och vi jobbar säkert för fullt med att annonsera spelningen på vår sida. Vi rekommenderar dig att vänta med att köpa biljett till dess att informationen finns hos oss.

Kontaktformulär